Your search results

Mieszkania na parterze zdobywają serca przyszłych właścicieli

GŁOS WIELKOPOLSKI – Inwestycje
Monika Kaczyńska

Obawy o hałas i temperaturę, które zniechęcały do parterowych mieszkań dziś dzięki nowoczesnym rozwiązaniom są już nieaktualne. Za to dodatkowych zalet mieszkaniom parterowym nie brakuje.

Do niedawna stereotypy związane z mieszkaniami parterowymi zniechęcały potencjalnych klientów do wyboru najniższej kondygnacji. Hałas, słabe wyciszenie, czy obawy związane z bezpieczeństwem to główne obawy nabywców.

Cicho i ciepło
Obecnie, technologie i materiały stosowane przy budowie nowoczesnych inwestycji rozwiązują te problemy. Deweloperzy z renomą dbają, by kwestia większego wychłodzenia mieszkań na parterze, szczególnie dotycząca podłogi, nie stanowiła już problemu. W nowych mieszkaniach większy nacisk kładzie się też na wyciszenie pomieszczeń. Podobnie jest z kwestią bezpieczeństwa. Dziś parterowe mieszkania wyposażone są w rozwiązania antywłamaniowe, takie jak rolety zewnętrzne, czy zabezpieczone drzwi. Na nowych osiedlach montowany jest również monitoring podnoszący bezpieczeństwo.

Mieszkania usytuowane na parterach cieszą się większą popularnością w rejonach z niską zabudową, spokojnych okolicach oraz w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych. Wiele osób, które same mieszkają na parterze mówi, że jest to najlepsze lokum, jakie mogłyby sobie wymarzyć. Dlaczego? Przede wszystkim, nie wymaga wchodzenia na wiele schodów. Ma to olbrzymie znaczenie dla osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi. Poza tym nie sposób przecenić wartości dodanej jaką stanowi własny ogródek, lub taras.


Niższa, niż w przypadku mieszkań na wyższych kondygnacjach, cena i własny ogródek to argumenty, które przekonują

– Obecnie realizujemy inwestycję przy ulicy Stróżyńskiego. Niewątpliwym atutem mieszkań parterowych jest własny ogródek lub duży, nawet kilkunastometrowy taras. Własne powierzchnie dodatkowe, szczególnie w przypadku mniej szych nieruchomości, podwyższają znacząco komfort życia ich mieszkańców. Przykładowo mamy mieszkanie o powierzchni 43,5 m kw. z ogródkiem o tej samej powierzchni – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej.
– Nasi klienci nie muszą się także obawiać o bezpieczeństwo. Wszystkie nasze parterowe mieszkania wyposażone są w rolety zewnętrzne -dodaje.

Parterowa cena
Opinie głoszące, że mieszkania na parterach są mniej atrakcyjne w porównaniu z tymi zlokalizowanymi na piętrach okazują się w wielu przypadkach nieprawdziwe. Tym bardziej, że ich atrakcyjność – w stosunku do mieszkań na wyższych kondygnacjach – podnosi wciąż niższa, nawet o 5 proc. cena. Jednak i to się zmienia.
– Coraz częściej mieszkania parterowe to lokale, które sprzedają się w pierwszej kolejności – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz.
– Ten trend w przyszłości spowoduje wyrównanie cen mieszkań na wszystkich kondygnacjach – dodaje. ©

Leave a Reply

Your email address will not be published.

[contact-form-7 404 "Not Found"]